V rámci Komárňanských dní sa konala súťaž stredoškolákov v silovom päťboji. Zorganizovala ju Stredná odborná škola obchodu a služieb na Budovateľskej ulici. Do súťaže sa zapojilo osem stredných škol z Komárna, Hurbanova a Kolárova. Súťažilo 11 dievčat a 38 chlapcov. Bol to už 12. ročník tohto päťboja. Organizátori boli spokojní s touto účasťou, čo potvrdzuje, že medzi stredoškolákmi je záujem o porovnávanie kondície v rôznych silových športoch.

Stredoškoláci súťažili v piatich disciplínach. Niektorí stredoškoláci sa tejto súťaže zúčastnili už viackrát a niektorí prišli prvýkrát, aby videli, ako je to na takejto súťaži a aké výkony podávali ich súperi. Niektoré výsledky boli obdivuhodné a nemuseli by sa za ne hanbiť ani dospelí športovci. Porota pozorne sledovala každý výkon, aby všetko bolo podľa pravidiel pre jednotlivé silové disciplíny. Na každom kroku bolo počuť povzbudzovanie spolužiakov a potlesk za výkony.

Súťaž stredoškolákov v silovom päťboji mala svojich víťazov. Uznanie si zaslúži každý športovec, ktorý sa venuje posilňovaniu a takto robí veľa pre svoje zdravie a telesnú kondíciu. Každý rok je na tejto súťaži viac stredoškolákov a organizátorov teší, že sú medzi nimi aj dievčatá. Niektoré z nich dokonca dosiahli lepšie výsledky ako chlapci. Veríme, že tento šport bude mať stále viac priaznivcov medzi mladými ľuďmi. Päťhodinový maratón výborných výkonov v silovom päťboji bude aj o rok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *