Rekonštrukcia, zakrytie a uzavretie kontajnerových stanovíšť bude prioritou aj v tomto roku. Mesto na tento účel v tomto roku vyčlenila 255 000 eúr, čím celková suma vyčlenená na obnovu kontajnerových stanovíšť v posledných rokoch presiahla 850 000 eúr. Okrem lokalít plánovaných na tento rok mesto už plánuje zoznam ďalších lokalít.


V tomto roku mesto schválilo 255 000 eúr v dvoch častiach na obnovu kontajnerovísk. Nielenže ide o mimoriadnu veľkú sumu, ale v niektorých iných mestách sa tieto náklady prenášajú na obyvateľov a mesto ich nehradí. V Komárne je čistota životného prostredia dôležitým cieľom, preto samospráva investuje do tejto oblasti značnú sumu peňazí. Za posledné 4 roky mesto zo svojho rozpočtu vynaložilo 850 000 eúr.
V tomto roku sa uskutoční obnova kontajnerových stanovíšť v 26 lokalitách:


Seressova ulica na dvoch miestach, Dunajské nábrežie na dvoch miestach, Hviezdoslavova na troch miestach, Bubnová, Pávia na troch miestach, Eötvösova na troch miestach, Damjanichova, Vodná, Kapitánova, Priateľstva, Odborárov, Hviezdoslavova na troch miestach, Družstevná na dvoch miestach, Malá jarková, Hradná ulica.


„Rekonštrukcie budú pokračovať. Ešte nikdy mesto nevynaložilo toľko prostriedkov na odpadové hospodárstvo. Naším spoločným cieľom je čisté a ekologické Komárno. Kontajneroviská, zberný dvor a čoskoro dokončená kompostáreň však budú fungovať len vtedy, ak sa obyvatelia budú podieľať na udržiavaní čistoty. Som presvedčený, že to spoločne dokážeme,“ – povedal primátor Béla Keszegh.


Kompostáreň v Hadovciach, ktorá bude stáť viac ako 1,3 milióna eúr, je už dokončená, ale momentálne sa čaká na potrebné povolenia na uvedenie do prevádzky. Očakáva sa, že obyvatelia ju budú môcť využívať od jesene, čo umožní kompostovať a recyklovať až 2 400 ton zeleného odpadu ročne.

Rekonštrukcia kontajnerových stanovíšť pokračuje

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *