V tomto roku privítalo Podunajské múzeum v Komárne návštevníkov podujatia Dlhá noc múzeí na dvoch miestach: v spoločnej budove múzea a knižnice a v Zichyho paláci. Okrem výstav tu malých i veľkých čakali remeselné aktivity, tvorivé dielne, ukážky lukostreľby a ďalšie zaujímavé aktivity – všetko bezplatne.

V Podunajskom múzeu nedávno inštalovali výstavu „Merkur – príbeh legendárnej českej stavebnice“. Práve s ňou bola spojený program „Stavajme z Merkura“, v rámci ktorého mohli deti dosýta montovať, skladať – skrátka tvoriť.

Pracovníci múzea v spojitosti s jednotlivými výstavami pripravili pre návštevníkov aj rôzne testy – a tí, ktorí ich úspešne vyriešili, dostali malé ceny. Podunajské múzeum v Komárne bolo počas Dlhej noci múzeí otvorené až do neskorých večerných hodín. Deň 18. máj vyhlásili za Svetový deň múzeí v roku 1977. Iniciatíva Dlhá noc múzeí vznikla v roku 1997 v Berlíne a čoskoro sa stala populárnou vo viacerých európskych krajinách. Na Slovensku sa podujatie koná každoročne od roku 2004.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *