Na maličkom dvore škôlky pribudla zastrešená ekoučebňa, ktorú odovzdali do užívania pred niekoľkými dňami. Deti na tento deň pripravili krátky program a potom už nastal čas prestrihnúť pásku a nová ekoučebňa potešila deti. Vznikla vďaka tomu, že škôlka získala peniaze z rôznych zdrojov.

„Som veľmi šťastná, že sa nám podarilo zrealizovať našu ekoučebňu, ktorú som plánovala od čias, kedy som nastúpila do tejto materskej školy. Bolo mojím cieľom vytvoriť priestor, kde by sme mohli byť, aj keď vonku prší. Zároveň to dopĺňa nás vzdelávací program Ekoškôlky. Podarilo sa nám to zrealizovať vďaka rodičom a ich príspevku 2 percent daní v minulom roku. Veľký sponzorský dar sme dostali od rodiny Daniela Jantošíka a niečo sme doložili aj zo zisku našich rodičovských zábav.

Veľká vďaka patrí našim milým rodičom našich detí, ktorí natierali drevo, pripojili sa aj zamestnanci a zapojili sme do toho aj naše deti, veď predsa je to pre nich. Ďakujem aj môjmu partnerovi, ktorý je maliar a pomohol nám s maliarskymi prácami. Tento náš čarovný domček nám postavila firma zo Zlatých Moraviec. Súčasťou ekoučebne budú aj dva vyvýšené záhony, kde si deti môžu skúšať svoje pestovateľské zručnosti. Ešte nám tu chýbajú nejaké veci, ako napríklad plot, lavičky a výučbový materiál k environmentálnej výchove. To by sme veľmi radi dokončili ešte v tomto roku vďaka peniazom z 2 percent daní od našich rodičov a priateľov našej materskej školy,“ povedala riaditeľka materskej školy Irena Pásztorová.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *