Poistenci a poberatelia dávok dôchodkového poistenia, ktorí pracujú alebo pracovali v Maďarskej republike a na Slovensku, budú mať príležitosť prediskutovať si svoje dôchodkové záležitosti na jednom mieste. Vo štvrtok 9. mája 2024 sa uskutoční poradenský deň o dôchodkoch v priestoroch pobočky Sociálnej poisťovne v Komárne. Sociálna poisťovňa poskytuje toto poradenstvo v spolupráci so zahraničnými partnermi bezplatne, klientom v prípade záujmu odporúča zarezervovať si termín a priniesť si potrebné doklady.

Pre poistencov, ktorí pracujú alebo pracovali na Slovensku aj v Maďarskej republike a radi by zistili podrobnejšie informácie o svojich dôchodkových nárokoch, dobách poistenia, dôchodkovom veku alebo o postupe pri podávaní žiadosti o dôchodok, tak budú počas tohto termínu na jednom mieste k dispozícii odborníci zo Sociálnej poisťovne a Maďarskej štátnej pokladnice.

Slovensko-maďarský poradenský deň sa bude konať:

  • vo štvrtok 9. mája 2024 od 9.00 do 15.30 hod.

Špecialisti pre oblasť dôchodkového poistenia z oboch krajín budú v pobočke Sociálnej poisťovne v Komárne na ulici Petöfiho 7 pripravení poistencom odpovedať na ich otázky a pomôžu im pri riešení ich dôchodkových záležitostí.

Záujemcom o účasť na poradenských dňoch odporúčame, aby si dohodli čas stretnutia na telefónnom čísle +421 906 171 635 alebo e-mailom na adrese prihlasovanie@socpoist.sk. Prednosť budú mať vopred objednaní klienti. Poradenstvo je bezplatné a poskytneme ho aj neobjednaným záujemcom.

Pripomíname klientom, že na dohodnuté stretnutie je potrebné si so sebou priniesť doklady o poistení a občiansky preukaz alebo cestovný pas.

Pri objednávaní okrem konkrétnej požiadavky, ktorú si klient želá riešiť, je potrebné uviesť svoje meno, priezvisko, dátum a miesto narodenia, číslo poistenia alebo rodné číslo. Ak ide o pozostalostnú dávku, je potrebné uviesť aj údaje o zosnulom poistencovi.

Sociálna poisťovňa

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *