V našom meste sa konalo stretnutie organizácií cestovného ruchu Nitrianskeho samosprávneho kraja – krajskej a štyroch oblastných organizácií cestovného ruchu pôsobiacich v tomto regióne. V prvej časti stretnutia predstavila svoju činnosť Krajská organizácia cestovného ruchu. Nitriansky samosprávny kraj je posledným zo slovenských krajov, kde táto organizácia vznikla, takže máme čo doháňať. Horúce letá, kúpaliská s termálnou vodou, výborná gastronómia a bohatá história – na tom by chceli postaviť tunajšiu ponuku cestovného ruchu.

Kúpaliská by mali byť pre náš kraj ťažiskové. Musíme len udržať konkurencieschopnosť, zvyšovať atraktívnosť a priniesť nové služby. Spustili sme trojročný marketingový plán podpory, kde sme pomenovali Nitriansky kraj „Termálny raj“, lebo spomedzi všetkých krajov na Slovensku naozaj v našom kraji je najviac termálnych kúpalísk a aquaparkov. Chceme rovnako intenzívnejšie využívať náš potenciál ako kraja kvalitných regionálnych výrobkov domácich – či už sú to vína, či sú to mäsové výrobky alebo destiláty. Celé Slovensko sa hrdí históriou, ale v našom kraji naozaj patríme k oblasti s najstaršou históriou, ktorá sa dá ešte uchopiť a dá sa urobiť lákavým pohľadom zaujímavým aj pre turistov. Toto sú tri najväčšie výzvy, ktoré máme a ktorých si myslíme, že by sme mohli na nich byť konkurencieschopní s ostatnými regiónmi a mohli by sme takto začať dobiehať ostatné kraje,“ – povedal Daniel Balko predseda Krajskej organizácie cestovného ruchu v Nitrianskom samosprávnom kraji.

Po krajskej organizácii referovali o svojej práci a s ňou spojených výzvach zástupcovia oblastných organizácií cestovného ruchu. Naše mesto je členom Oblastnej organizácie cestovného ruchu Podunajsko.

Ak sa nám podarí budovať na rom, že tu je nádherné miesto, kde môžete ochutnať vynikajúce jedlo, kde je liečivá voda a príjemný relax či nádherné budované dedičstvo, potom sa môžeme dostať oveľa ďalej. Teda posunúť sa z pozície zaostávajúceho regiónu na popredné miesto a zvýšiť naše príjmy. A pre tých, ktorí žijú z cestovného ruchu, môžeme ponúknuť vypočítateľný plán rozvoja. Práve o tom bolo toto stretnutie, o budovaní vzťahov, o sformulovaní nových stratégií,“ – vyjadril sa primátor mesta Béla Keszegh.

Cestovný ruch bol nielen príležitosťou v tomto regióne, ale jednou z najsilnejších hospodárskych možností, ktoré región aj využíva. Podľa slov primátora v prípade Komárna je najväčšou výzvou rozšíriť naše termálne kúpalisko a zaviesť v ňom celoročnú prevádzku. K tomu je nevyhnutný rozvoj termálneho kúpaliska a jeho hlavnej budovy.

Je to jeden z našich dôležitých strategických cieľov s možnosťou financovania zo zdrojov EÚ, ktoré sme nedávno vybojovali. Už teraz máme pripravený projekt v hodnote 7 až 8 miliónov eúr na rekonštrukciu hlavnej budovy kúpaliska, ktorej wellnessová časť zabezpečí, že sa v Komárne oplatí stráviť viac dní počas celého roka,“ – dodal Béla Keszegh.

V druhej časti stretnutia predseda Slovenskej asociácie aquaparkov, kúpalísk a plavární informoval o najnovších trendoch a ekonomickej situácii, ktorá túto oblasť služieb ovplyvňuje. Účastníci si vypočuli aj prezentáciu o plánoch rozvoja kúpeľov v Patinciach na najbližšie roky. Na záver riaditeľka OOCR Vysoké Tatry hovorila o rozvoji ich organizácie.

pad

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *