Mestská spoločnosť KOMVaK pripravuje ďalší projekt, ktorý poteší hlavne majiteľov záhrad a stavieb v Novej Stráži, časť Vadaš.

– Máme pripravený projekt na rozšírenie verejnej vodovodnej siete a verejnej kanalizačnej siete v mestskej časti Nová Stráž, časť Vadaš. Časť Vadašu je už odkanalizovaná a je tam privedená pitná voda. Momentálne pracujeme na žiadosti o nenávratné finančné prostriedky, o ktoré žiadame spolu s partnermi v Maďarsku. Ide o 750-tisíc eúr a my máme spoluúčasť 8 percent, čo je približne 60-tisíc eúr. V tomto projekte ide hlavne o ochranu spodných vôd mesta Komárno a odkanalizovanie, teda ide o obmedzenie priesaku žúmp do pôdy a ďalej do spodných vôd. Plánujeme vybudovať 1530 metrov kanalizačného potrubia a 1840 metrov vodovodnej siete. Tento projekt bude predložený na schválenie k 15. septembru. Odpoveď od maďarskej strany čakávame do konca roka a keď všetko pôjde podľa našich plánov, tak na jar 2024 by sme mohli začať – informoval nás Patrik Ruman, generálny riaditeľ.

Prípravné práce na tomto projekte už vrcholia a na budúci rok by sa mal stať realitou.

Projekt rozšírenia vodovodnej siete a kanalizačnej siete Nová Stráž – Vadaš bude predložený 15. septembra na schvaľovací proces v partnerskom maďarskom meste Tata a následne do konca roka by mal byť vyhodnotený. Ja pevne verím, že cez diplomatické kruhy sa dostaneme k samotnej realizácii, pretože tento projekt je veľmi dôležitý pre približne 500 obyvateľov a pevne verím, že na budúci rok môže dôjsť k realizácii – dodal Patrik Ruman.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *