A Selye János Gimnázium egykori diákja, Barsi László néhány éve a 25. érettségi találkozóján ajánlotta fel először egykori iskolájának, hogy a budapesti Tigra Kft. szívesen támogatná ösztöndíjjal a matematika, fizika és informatika területén tehetséges komáromi gimnazista fiatalokat a tanulás és a fejlődés útján. Az ajánlatot kihasználva a gimnázium a Király püspök Alapítvány közreműködésével azóta már három tanévben is meghirdette tanulói számára a Tigra Ösztöndíjprogramot, melynek keretében ezidáig 30 tanuló részesült összesen 30 000 eurós támogatásban.
A gyümölcsöző együttműködés a következő tanévben is folytatódik: szeptemberben indul a program 4. évfolyama, tehát ismét 10 tanulóra vár fejenkénti 1000 eurós támogatás. A tanulókat az iskola által meghirdetett pályázati feltételek és a beadott pályázati anyagok alapján a Tigra Kft. választja ki a gimnázium azon tanulói közül, akik a 2024/2025-ös tanévben állandó tanulói lesznek a Selye János Gimnáziumnak, a nyolcévfolyamos képzésben a V.N–VIII.N osztályok valamelyikébe járnak, vagy a négyévfolyamos képzésben a 2-4. évfolyam tetszés szerinti osztályát látogatják. A döntés során ellenőrzik, hogy a pályázó teljesíti-e az alapkövetelményeket, milyen eredményeket ért el az előző iskolaévben a tanulmányi versenyeken – elsősorban az informatikai, matematikai vagy fizikai versenyekre fókuszálva, mutatott-e kimagasló előmeneteli javulást, valamint aktívan bekapcsolódott-e az iskolai rendezvényekbe. A pályázati űrlap mellé minden tanulónak motivációs levelet is kellett csatolnia, melynek idei témája: “Hogyan befolyásolja a közösségi média a társadalmi kapcsolatok alakulását és a közvéleményt?” Kidolgozásakor a tanulóknak a mesterséges intelligencia segítségét kellett igénybe venniük. Az ösztöndíj odaítélése ezen pályázatok alapján történik majd, a támogatást az iskola 10 havi részletben juttatja el a tanulókhoz a következő tanév folyamán.
A Tigra Kft. immár 15 éves tapasztalattal rendelkezik pályakezdők egyéni szakmai és emberi fejlődési pályákon való támogatásában, ezzel jó példát mutatnak a társadalmi felelősségvállalásban, számos olyan területet is támogatnak, amely előmozdítja a társadalmat, a közösségeket. Ezen támogatandó területhez tartozik a tehetségek felkarolása is. A Selye János Gimnázium köszöni egykori diákja, Barsi László aktív hozzájárulását, aki a Tigra Kft. szakmai igazgatójaként kezdeményezte az ösztöndíjprogram megvalósulását. A támogatási folyamat zökkenőmentes lebonyolításáért szintén köszönjük Patterman Renáta HR-vezető precíz és pótolhatatlan közreműködését.
Fonód Tibor, a Selye János Gimnázium igazgatóhelyettese, a program iskolai koordinátora