Do nášho mesta prichádza veľkolepá inscenácia svetového formátu – muzikál Nikola Tesla – Nekonečná energia v spolupráci s TBG Productions a Mestským kultúrnym strediskom Béni Egressyho. Produkcia sa uskutoční v Mestskej športovej hale v Komárne, vzhľadom na monumentálnu scenériu a náročný technický park.

Nikola Tesla bol jedným z najúžasnejších vedcov všetkých čias, ktorého genialitu možno porovnávať len s Aristotelom či Leonardom da Vincim. Aj jeho rovesníci prirovnávali jeho vynálezy – ktoré majú vplyv aj v súčasnosti – k vynálezu kolesa či egyptských pyramíd.

Najmä vďaka Teslovým objavom a patentom sa v priebehu minulého storočia elektronické zariadenia mohli stať nenahraditeľnou súčasťou nášho každodenného života, keďže Nikola Tesla, ako prvý stanovil základné princípy smartfónu či bezdrôtového elektrického nabíjania.

Dvojhodinová hudobná show využíva najmodernejšie technické elementy, ktoré sú dnes k dispozícii, na vytvorenie jedinečného vizuálneho sveta. Muzikál prenesie diváka do atmosféry XIX. storočia, predstaví kedysi čarovné a farebné prostredie od Smiljanu, Prahy, Budapešti, Paríža, New Yorku a svetovej výstavy v Chicagu až po Niagarské vodopády.