Druhý jazzový večer so skupinou Groovus a s vinárom Péterom Hengericsom v piatok, 27. októbra 2023 v komornej sále Józsefa Kiss Pénteka v Mestskom kultúrnom stredisku.

„Energia, dynamika a rozmanitosť!“ – to je kapela GROOVUS, ktorá Vám sľubuje frenetickú atmosféru! Kapela sa inšpirovala interpretmi ako Yellow Jackets, Spyro Gyra, Mike Stern, David Sanborn, Kirk Whalum, Eric Marienthal, Bob Berg alebo Lee Ritenour.

Vinárstvo Pétera Hengericsa sa nachádza tri kilometre od Hurbanova, v obci Kamenica. Už aj rodičia a starí rodičia Petra Hengericsa sa zaoberali vinohradníctvom.

Vinicu o rozlohe osem hektárov zdedil v roku 1996, a tak sa začala jeho kariéra vinára. Za najdôležitejšie považuje ručné oberanie a dobré načasovanie spracovania hrozna, pri ktorom využíva rýchle a moderné technológie, pričom ku kvaseniu nevyužíva kvasnice.

Cieľom Petra Hengericsa je priviesť späť do povedomia tradičné odrody, ako Rizling vlašský alebo Frankovka modrá. Väčšiu pozornosť venujú svetovej odrode Pinot noir.