V Komárne sa v polovici júna konal 66. ročník Veľkej ceny Komárna, medzinárodnej súťaže kajakárov a kanoistov. Vo vynikajúcom komárňanskom Kajak -kanoe klube uskutočnili viacero investícii, v predvečer súťeže napríklad slávnostne odovzdali do užívania multifunkčné športové ihrisko. V rámci projektu vybudovali aj externú posilňovňu, v budove zas zrekonštruovali vetrací systém a bazén s trenažérmi.

V tomto roku sa kvôli rozvodnenej rieke si športovci zmerali sily v menšom počte pretekov – napriek sťaženým podmienkam sa v našom meste zišlo takmer 400 súťažiacich z troch krajín. Veľká cena Komárna je jedným z najpopulárnejších a najmasovejších pretekov v seriáli Slovenského pohára. Tento rok naše mesto reprezentovalo 55 pretekárov.

Súťaž družstiev vyhrali hostitelia, Kajak-Kanoe klub Komárno, jeho pretekári získali celkom 12 medailí. Na druhom mieste skončili kajakári z Piešťan a na treťom družstvo z Nových Zámkov.