Még három hónappal ezelőtt is sűrű bozót és szeméthalom borította a nyolcas és kilences bástya közötti falakat. Egy lelkes kezdeményezésnek, önkénteseknek és a város támogatásának köszönhetően azonban a terület ma már közösségi célokat szolgál: pihenőpark, tanösvény és egy új kutyafuttató várja a látogatókat, utóbbi akadályokkal és játékokkal felszerelve.

„Az egész ötlet három évvel ezelőtt született, amikor megtisztítottuk a 9-es bástyát, és sikerült kiköltöztetnünk onnan az alkalmazkodni nem tudó lakosokat. Akkor határoztuk el, hogy lépésről lépésre haladunk tovább, és eljutunk a 8-as bástyához is. Ez a mostani szakasz három hónapot vett igénybe, de sikerült – a dzsungelből rendezett, hasznos tér lett” – mondta el Patrik Ruman, a KOMVaK a.s. igazgatója.

A mintegy 700 méteres ösvény mentén több mint 50 nagyméretű konténer kommunális hulladékot szállítottak el. A terület megtisztítását után a Pozsonyi Comenius Egyetem projektjének köszönhetően kilenc információs tábla került kihelyezésre, így az ösvény tanösvénnyé vált. Új tűzrakóhelyek, gyerekjátszó elemek is létesültek, valamint egy napelemes sporteszköz-automata is helyet kapott, amelyből egy mobilalkalmazás segítségével például tollaslabda- vagy pétanque-készlet is kölcsönözhető.

A területet kamerarendszer is figyeli, hogy a rendet és a biztonságot biztosítsák. A hosszútávú cél a bástyarendszer teljes körbejárhatóságának megteremtése, egy egyedülálló városi sétahálózat kialakítása.

Keszegh Béla, Komárom polgármestere kiemelte, hogy az utóbbi években külön figyelmet fordítanak a kutyatartók igényeire: „Komáromban közel háromezer kutyatulajdonos él. Az utóbbi években több kutyafuttató is épült, és a jövőben újabb fejlesztések várhatók. A 7-es lakótelepen kutyamosót szeretnénk létesíteni, valamint tervezzük az állatmenhely áthelyezését is. Harcsáson új menhely épülne, amelyhez kisállattemető is társulna. A projekt tervezése már folyamatban van. Ez nem olcsó beruházás, de a kutyatartó közösség nagyon fontos a város számára. Az ilyen fejlesztések összekötik az embereket, lehetőséget adnak a találkozásra és a beszélgetésre is.”

Ez a kezdeményezés is bizonyítja, ha egy város közössége összefog, és a polgárok, az önkormányzat, a civil szervezetek és a városi cégek együtt gondolkodnak, akkor nemcsak szebb és élhetőbb környezet születhet, hanem olyan értékek is, amelyek hosszú távon szolgálják városunk polgárait. Így Komárom nemcsak fejlődik, de példát is mutat abban, hogyan lehet közösen egy szerethetőbb várost építeni.


Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük