Szlovákiában a múlt század második felében a kamarazenélésnél szinte minden műfaj nagyobb népszerűségnek örvendett: a népzene, világzene és a jazz jobban előtérbe kerültek. A fiatalabb korosztály tagjai – akik komolyzenével foglalkoztak – inkább a szóló pályafutásukat bontakoztatták ki, pedig a kamaramuzsika lényege épp az együtt zenélés örömében rejlik. Ezért merült fel az egykori szervezőkben a komolyzenei mesterkurzusok megrendezésének ötlete. Mára sikeres, szép számú résztvevői gárdát felsorakoztató hagyománnyá nőtte ki magát a rendezvény.
A mesterkurzus célja mindig is az volt, hogy a fiatal zenészekkel megismertessék a kamarazenélés szépségeit és technikáját. A résztvevők olyan fiatalok, akik konzervatóriumokban, illetve zeneművészeti egyetemeken tanulnak, és a nyári hónapokban kiváló mesterek segítségével szeretnék tökéletesíteni a tudásukat. A mesterkurzusok növendékei naponta, három idősávban gyakorolnak, reggel, délután és esténként. A repertoár begyakorlásának a végén pedig két záróhangversenyt tartanak a nagyközönségnek. Idén a záróhangversenyekre augusztus 2-án és 3-án kerül sor a Tiszti Pavilon dísztermében.
A kurzusok művészeti vezetője és alapítója, a Harmónia-díjas Török Ferenc, a Pozsonyi Konzervatórium kamarazene- és hegedűművész professzora, egyben a világhírű Moyzes Quartet tagja.